Estera Țifești a debutat cu dreptul în liga a treia de fotbal feminin

0
3

Estera Țifești – Sepsi OSK Sf. Gheorghe 4-1 ( 2-0 ),  în prima etapă a Ligii a treia de fotbal feminin.

Cu o echipă formată exclusiv din junioare de 15 și 16 ani, Estera a depășit tracul debutului și a reușit o victorie muncită în fața unui adversar bine organizat. Cu două absențe importante în echipa de start ( portarul Chiriac și mijlocașul Niculescu ), Estera a început bine jocul înscriind prin Petrihan. Scorul primei reprize a fost stabilit de Laluciu din penalty în minutul 45. După un gol ușor primit în primele minute din repriza secundă, fetele de la Estera au pus stăpânire pe joc și au mai marcat încă două goluri tot prin Petrihan și Laluciu. ”Felicitări tuturor jucătoarelor pentru efortul depus , mai ales celor care nu au evoluat pe posturile lor de bază și s-au sacrificat în folosul echipei ! Mulțumim celor care sunt financiar alături de noi și datorită cărora ne putem desfășura activitatea în cele mai bune condiții, precum și suporterilor minunați care au asistat la meci”, au transmis reprezentanții clubului din  Țifești. Duminica viitoare, Estera va juca cu CSM Pașcani, de la ora 13.30, pe stadionul din Jariștea, în cadrul Cupei României.