Pilotul Alexandru Tudor a primit titlul de ”Ambasador al Sportului Odobeștean”

0
-Publicitate-

Rezultatele obținute la motociclism la nivel național i-au adus pilotului Alexandru Tudor titlul de ”Ambasador al Sportului Odobeștean”, conferit de primarul Daniel Nicolaș. Pasionat de motociclism, sport în care are o experiență de 11 ani, acesta este din anul 2019 membru al ACS Odobești, singurul club din Vrancea cu o secție de ciclism.

Alexandru Tudor a devenit în acest an campion național la Endurocross clasa Quad. De asemenea, a fost implicat și în organizarea  în organizarea Etapei Endurocross ,,Cupei Viilor Domnești Odobești”.

Pentru anul viitor, pilotul ACS Odobești pregătește cu mult entuziasm pentru sezonul competițional, având planuri mărețe, printre care participarea în campionatul european clasa Quad.

-Publicitate-