Valentin Resmeriță, oficial președinte PNL Focșani și candidat la funcția de primar

0
96

Biroul Politic Județean al Partidului Național Liberal Filiala Vrancea a oficializat hotărârea luată de Biroul Politic Național (BPN) al PNL de a-l nominaliza pe omul de afaceri Valentin Resmeriță în funcția de președinte interimar al PNL Focșani și candidat la funcția de primar al Focșaniului.

„Mulțumesc colegilor pentru sprijinul acordat în acest demers. Avem soluții concrete pentru a contribui la dezvoltarea municipiului, alături de echipa PNL.

Este timpul să renunțăm la experimente care îi alungă pe copiii noștri din oraș, de ani de zile. Ne-am săturat de abordarea celui care aleargă după fotografii în loc să se concentreze asupra accesării fondurilor europene, așa cum se întâmplă în vestul României. Avem încredere că Focșani va deveni borna de hotar economică a României”, a punctat noul președinte interimar al PNL Focșani.

„Valentin Resmeriță este un antreprenor de succes, un om serios și determinat. Acest lucru se vede din ceea ce a realizat, prin activitatea sa economică. Apreciez faptul că, în această perioadă crucială pentru PNL, vom colabora strâns pentru a restabili încrederea focșănenilor.

 Astfel, ne propunem să continuăm modelul de dezvoltare liberală, concentrându-ne pe investiții în infrastructura publică, precum spitale, școli, grădinițe, rețeaua de drumuri și servicii de apă . Ne angajăm să menținem direcția pe proiecte majore care vor revitaliza economic zona noastră, având în vedere scopul de a transforma Vrancea într-un hub economic, cu locuri de muncă bine plătite”, a precizat președintele interimar al PNL Vrancea, Dragoș Ciobotaru.